fbpx
Akcesoria Timberness2017-06-07T19:23:50+00:00

AKCESORIA MONTAŻOWE TIMBERNESS

Oferta Timberness obejmuje pełny wachlarz akcesoriów niezbędnych do budowy balkonów czy tarasów: legary, dwa rodzaje listew wykończeniowych wraz z akcesoriami potrzebnymi do ich montażu oraz zestawy do montowania samych desek

LEGARY

Legar standardowy

Legar niski

szerokość: 40 lub 50 mm wysokość: 40 lub 50 mm długość: 4000 mm

szerokość: 40 mm wysokość: 20 mm długość: 4000 mm

Specyfikacja:

Uniwersalny – do stosowania na wszelkiego rodzaju podłożach. Dolna część legara całą powierzchnią musi przylegać do podłoża. Dzięki dopasowaniu górnej i bocznej strony legara do klipsów, jego wysokość i szerokość mogą być wykorzystywana zamiennie.

Dedykowany do montażu desek na balkonach i tarasach – tam, gdzie deski układane są bezpośrednio na wylewce betonowej lub na płytkach. Dolna część legara całą powierzchnią musi przylegać do podłoża.

LĄCZNIK PVC

Legar standardowy

Łącznik PVC SELECT

Łącznik PVC PRIME

Łącznik PVC służy do montażu klipsa ślizgowego do deski. Przy montażu od czoła deski jest do niej klejony po umieszczeniu w komorach deski, natomiast przy montażu na bocznych krawędziach deski – montowany przy pomocy wkrętów. Każda z desek Timberness, ze względu na unikalny system komór, wymaga dedykowanych łączników. Oferujemy więc trzy ich rodzaje:

LISTWY WYKOŃCZENIOWE

Kompozytowa listwa wykończeniowa

Aluminiowa listwa wykończeniowa

grafit

jasny brąz

ciemny brąz

szary

szerokość: 80 mm wysokość: 12 mm długość: 4000 mm

Specyfikacja:

Listwy wykończeniowe Timberness charakteryzują się innowacyjnym systemem mocowania – bez wiercenia i nieestetycznych wkrętów. Oferujemy dwa rodzaje listew:

Listwa wykonana z WPC, idealna do wykończenia obrzeży tarasów i balkonów. W połączeniu z klipsem ślizgowym zapobiega „wężykowaniu” listwy wraz z jej rozkurczaniem pod wpływem temperatury. Do wyboru cztery kolory, idealnie dopasowane do kolorystyki desek.

LISTWY WYKOŃCZENIOWE

Kompozytowa listwa wykończeniowa

Aluminiowa listwa wykończeniowa

jasny brąz

ciemny brąz

srebrny

szerokość: 42 mm wysokość: 82 mm długość: 4000 mm

Specyfikacja:

Listwy wykończeniowe Timberness charakteryzują się innowacyjnym systemem mocowania – bez wiercenia i nieestetycznych wkrętów. Oferujemy dwa rodzaje listew:

Aluminiowa listwa wykończeniowa idealnie nadaje się na naroża schodów. Dzięki procesowi anodowania (zabezpieczającemu powierzchnię aluminium) listwa ta charakteryzuje się zwiększoną odpornością na ścieranie.

KLIPS ŚLIZGOWY OMEGA

ZESTAW DO MONTAŻU DESEK

Innowacyjny klips ślizgowy wykonany ze stali nierdzewnej. Montowany przy pomocy łącznika do frontowej lub bocznej krawędzi deski albo legara. Umożliwia niewidoczny, trwały montaż listwy wykończeniowej. Zapewnia swobodny ruch listwy. Klips OMEGA jest uniwersalny: pasuje do każdego rodzaju deski Timberness.

Zestaw stanowią wykonane ze stali nierdzewnej klipsy i wkręty. Klips startowy służy do zamontowania pierwszej deski. Natomiast klips T-Clip umożliwia łączenie desek ze sobą. Jego unikalna konstrukcja gwarantuje stabilny montaż z jednoczesnym kompensowaniem ruchów desek pod wpływem temperatury. Pozostawia stałą, 5-milimetrową dylatację między deskami.

ZESTAW MONTAŻOWY ZAWIERA:

KOLORYSTYKA

• 50 klipsów typu T-Clip
• 4 klipsy startowe
• 60 wkrętów nierdzewnych

• inox